BUSINESS FORUM SWITZERLAND-SLOVAK REPUBLIC

Dňa 5.novembra 2013 zorganizovala Švajčiarsko-slovenská obchodná komora spolu so SEC a Switzerland Global Enterprise úspešné podujatie,  Business Forum Switzerland – Slovak Republic.

Okrem čestných hostí, J.E. Christiana Fotscha, veľvyslanca Švajčiarska na Slovensku, honorárnej konzulky Švajčiarska na Slovensku, Heleny Virčíkovej, členov predsedníctva Švajčiarsko-slovenskej obchodnej komory, zástupcov SECu, economiesuisse, SARIA, významných švajčiarskych investorov na Slovensku – Holcim, Swiss RE, Slovaktual,  Národného lesníckeho centra  a predstaviteľov viacerých firiem zo Švajčiarska, sa podujatia zúčastnilo ďalších 60 zástupcov firiem podnikajúcich na Slovensku a zaujímajúcich sa o podnikateľskú klímu vo Švajčiarsku.

Predstavitelia firiem Holcim, Swiss Re a Slovaktual vysvetlili v panelovej diskusii prečo dlhodobo investujú na Slovensku a GR Národného lesníckeho centra vo Zvolene predstavil úspešný projekt transferu  know-how, ktorý sa realizoval aj z prostriedkov švajčiarskeho finančného mechanizmu. Stojí za zmienku, že projekt „Monitoring stavu lesa a krajiny metódami diaľkového prieskumu Zeme” získal v týchto dňoch 2. miesto na medzinárodnom kongrese ITAPA.

Prednášky:

HSSR
Michalská 12
811 01 Bratislava
Tel: +421 903 476 538
Email: hssr@hssr.sk
Email: brendzova@hssr.sk

Partneri

HST SEC handelskammer schweiz mitteleuropa switzerland global enterprise switzerland get natural

Členovia

Emil Frey Group Bystronic Czech Republic s.r.o. AP soft, s.r.o. gooseberry, s.r.o.